برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : جمعه ۰۰/۷/۳۰

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» تفاوت فرش دستباف با فرش ماشینی لوکس

مقایسه فرش دستباف با فرش لوکس

مقایسه فرش دستباف با فرش ماشینی دستبافگونه لوکس
فرش ها به دو دسته ی فرش ماشینی و فرش دستباف تقسیم می شوند. از موراد مهم در زمان خرید هر یک از این محصولات قیمت و کیفیت فرش است.
شاید در هنگام انتخاب فرش به این موضوع برخورد کرده باشید که فرش ماشینی بهتر است و یا فرش دستباف؟
تفاوت فرش دستباف با فرش ماشینی لوکس در مواردی چون : پشت و روی فرش، رنگ فرش، جنس نخ فرش، نوع بافت فرش، دوام فرش، ارزش و قیمت فرش است.

فرش های دستباف گره های محکم تری نسبت به فرش های ماشینی دارند و مواد اولیه فرش از جنس بهتری است. هر چند فرش های ماشینی با مواد اولیه با کیفیت بافته می شوند ولی به دلیل مصنوعی بودن نخ های آن، کیفیت و دوام پایین تری نسبت به فرش دستباف دارند.
در فرش های اصیل دستباف هر گره به صورت اختصاصی به یک ریسمان متصل می شوند و ریسمان های پایه فرش به طور طبیعی حاشیه فرش را تشکیل می دهند. حاشیه انواع فرش ماشینی مانند فرش ماشینی لوکس در پایان پروسه تولید به فرش دوخته می شوند و تنها در ظاهر و زیبایی فرش تاثیر دارند.
 گره های فرش های ماشینی واقعی نیستند و الیاف فرش با دستگاه های بافندگی قوی در اطراف ریسمان فرش پیچیده می شوند.
الیاف فرش های ماشینی پس از بافت به وسیله گرما و شرایط ویژه به پایه چسبانده می شوند. استفاده از مواد پلاستیکی در پشت فرش ماشینی لوکس سبب سرد شدن تصویر و در عین حال خشک بودن فرش ماشینی شده است ولی فرش دستبافت بسیار نرم بوده و این به دلیل استفاده از مواد طبیعی در ساخت آن است.

فرش ماشینی بسته به نوع مواد اولیه عمری حدود بیست سال دارد ولی فرش های دستباف در طول سالیان دراز عمر می کنند و گذر زمان بر روی کیفیت فرش تاثیری ندارد.
فرش دستباف با الیاف و تار و پود پشم بافته می شود. نخ پشم فرش دستباف بافت مخملی دارد و طبیعی بودن آن باعث می شود با محیط زیست سازگاری داشته باشد.
فرش دستباف پشم در برابر گرما و آتش بسیار مقاوم است و رنگ آن تا سالیان سال حفظ می گردد. البته بسته به کیفیت و نوع رنگرزی نخ پشم، قیمت و کیفیت فرش دستباف قابل تغییر است.

امروزه فرش های ماشینی با مشخصات فرش دستباف تولید می شوند و با نام فرش ماشینی لوکس معروف هستند. قالی های ماشینی 1200 شانه و فرش ماشینی لوکس 1500 شانه از انواع قالی های لوکس دتبافگونه کاشان هستند . قالی های لوکس ماشینی با الیاف مصنوعی بافته می شوند و تنها در قیمت و کیفیت با فرش های دستباف متفاوت هستند.

قالی ماشینی لوکس از نظر ظاهری شباهت زیادی به فرش های دستباف دارد ولی از قیمت کمتری برخوردار است. کسانی که خواهان خرید فرش ماشینی شبه دستباف هستند می توانند انواع طرح های قالی ماشینی لوکس کاشان را انتخاب کنند زیرا این فرش ها به دلیل بافت با تعداد شانه و تراکم بالا و الیاف درجه یک خصوصیات فرش دستباف را دارند.

به طور کلی کسانی که به دنبال فرش با دوام و زیبا هستند و بودجه کافی برای خرید ندارند می توانند فرش های ماشینی لوکس کاشان را انتخاب نمایند.
گره های پشت قالی های دستباف اصیل کمی ناهموار تر از ریشه های فرش ماشینی است و این مورد از تفاوت های اصلی میان فرش دستباف و فرش ماشینی کاشان است. فرایند بافت فرش دستباف کاملا دستی بوده و این امر منجر به ناهمواری ها در گره های فرش می شود. ولی قالی ماشینی با دستگاه های اتوماتیک بافته می شود و دارای گره های یکنواختی است.

ارزش یک قالی دستباف به خاطر مدت زمان بافت فرش و الیاف طبیعی فرش است و فرش دستباف می تواند در صورتی که به خوبی نگهداری شود چندین نسل باقی بماند. عمر فرش دستباف یکی از مهمترین دلایل تفاوت قیمت فرش با فرش ماشینی است.
هر چه عمر فرش دستباف بیشتر باشد قیمت فرش نیز بیشتر است در حالی که گذر زمان در فرش های ماشینی باعث می شود فرش ارزش مالی نداشته باشد و بی  ارزش شود.

امروزه فرش‌های ماشینی کپی‌ دستبافی وجود دارد که تشخیص دادن آنها از فرش دستبافت بسیار دشوار است. قالی ماشینی دستبافگونه لوکس 1500 شانه کاشان با تراکم 4500 یکی از قالی های کپی فرش دستباف است که بیشترین شباهت را به این فرش ها دارد .
دلیل نامگذاری فرش های ماشینی لوکس به فرش ماشینی دستبافگونه ظرافت و لطافت بالای فرش است این اندازه ظرافت و لطافت تنها در فرش های دستباف وجود دارد. مهمترین مزیت این فرش های لوکس، دوام و ظرافت بالای ان ها است که رقابت سختی با فرش دستباف دارد .
دوام قالی ماشینی لوکس به خاطر تراکم بالا و الیاف اکریلیک فرش است. الیاف اکریلیک از بهترین نخ خاب فرش های ماشینی هستند که بیشترین شباهت را به نخ پشم فرش دستباف دارند. نخ اکریلیک قالی های درجه یک لوکس هزار و پانصد شانه هیت ست می شود و به این علت پرزدهی نداشته و هیچ گونه حساسیتی ندارد.
این الیاف همانند نخ پشم فرش دستباف از رنگ پذیری بالایی برخوردارند و دوام و طول عمر زیادی دارند.

قالی ها لوکس ماشینی با نخ تار و پود پنبه بافته می شود و نرمی و لطافت فرش دستباف را دارند. این محصولات بر اثر شستن تغییر رنگ و سایز ندارند و دارای رنگ های غنی و پر جنب و جوشی می باشند.
فرش های درجه یک لوکس ماشینی کاشان به لحاظ قیمت و ماندگاری از ارزش بالاتری نسبت به فرش های ماشینی معمولی برخوردار هستند و رنگبندی فرش ماشینی لوکس ممتاز کاشان سبب شده تا با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ شود و ظاهری براق و درخشنده داشته باشد.

شکل و سایز فرش های لوکس ماشینی کاشان ساخته شده با دقیق ترین دستگاه های بافندگی است و هیچ گونه تغییرات جزیی در این محصولات وجود ندارد اما فرش های دستباف به دلیل بافت با دست دچار برخی از تغییرات هستند و در نتیجه عدم تقارن از ویژگی های فرش دستباف اصل است. پشت فرش دستباف و ماشینی کاملاً با هم فرق دارد و پشت فرش ماشینی به اندازه پشت فرش دستبافت رنگارنگ نبوده و پشت و روی آن از نظر رنگی کاملاً با هم متفاوت است.

فرش دستباف کاشان و فرش ماشینی لوکس کاشان از برندهای معتبر در زمینه فرش می باشند. فاخرترین قالی های اصیل دستباف و با کیفیت ترین فرش های لوکس ماشین جهان در کاشان تولید و روانه بازار می شوند. فرش دستباف کاشان هم پای فرش دستباف تبریز است. اما فرش دستباف کاشان از نظر طرح و رنگ بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.
قیمت فرش های دستباف و فرش های لوکس کاشان با توجه به فاکتورهای چون جنس نخ خاب فرش، طرح فرش، میزان تراکم فرش و همچنین ابعاد فرش تعیین می شود.

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  استخدام در فرش کاشان
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه