برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : جمعه ۰۰/۷/۳۰

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» از فرش ارزان خوب تا فرش گران لوکس و عالی

فرش ارزان یا فرش گران

امروزه تنوع فرش های ماشینی به حدی بالاست که افراد را دچار سر در گمی می کند که برای دکوراسیون منازل خود کدام یک از فرش های ماشینی را انتخاب نمایند . فرش لوکس یا فرش ارزان ؟ یا این که کدام یک از این فرش های ماشینی بهترین انتخاب برای منازل خواهد بود ؟ آیا می شود فرش ارزان خوب تهیه نمود یا فرش گران لوکس و عالی ؟
فرش لوکس
امروزه زندگی ها به سمت تجمل و تجمل گرایی می رود و این موضوع سبب می شود تا افراد به سمت تهیه لوازم لوکس برای منازل خود باشند . یکی از وسایل که می تواند بر زیبایی منزل بیافزاید و جزء وسایل لوکس نیز می توان آن را نام برد فرش های ماشینی می باشند . فرش های ماشینی دارای انواع مختلف بوده که فرش 1000 شانه ، فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه را می توان در کنار فرش دستبافت جزء فرش های ماشینی لوکس در نظر گرفت .
 همه چیز در مورد فرش لوکس 1200 شانه کاشان
ویژگی فرش لوکس
فرش های لوکس از خصوصیاتی برخوردار هستند که ما در این جا به بررسی آن می پردازیم :
1. شانه و تراکم : فرش های ماشینی لوکس از شانه و تراکم بالا برخوردار هستند . یعنی تعداد گره های تشکیل دهنده فرش در یک متر مربع از عرض و طول فرش که به ترتیب معرف شانه و تراکم فرش هستند بالا می باشد . فرش های 1000 شانه با رایج ترین تراکم یعنی 2550 یا در برخی از کارخانجات با تراکم 3000 نیز بافته می شود . فرش های 1200 شانه با تراکم 3600 و فرش 1500 شانه با تراکم 4500 بافته می شود که هرچه تعداد شانه و تراکم فرش بالاتر باشد در کنار بحث استحکام و مقاومت فرش بحث زیبایی آن بالا می رود و این گونه فرش ها به فرش های دستبافت شباهت بیشتری خواهند داشت .
2. تعداد رنگ به کار رفته در بافت فرش : در گذشته برای بافت فرش های ماشینی از طیف رنگی کمی شامل 7 رنگ استفاده می شده است اما امروزه این طیف رنگی تا 14 رنگ افزایش یافته و این سبب زیبایی فرش تولیدی با تعداد رنگ بیشتر در فرش می شود . برای بافت فرش های لوکس معمولا از تعداد طیف رنگی بالا استفاده می نمایند تا جلوه و نمو فرش بیشتر شود .
3. الیاف استفاده شده در فرش : برای فرش های لوکس از الیاف مرغوب تولید فرش ، یعنی الیاف آکریلیک یا الیاف آکریلیک هیت ست شده که نوعی پشم مصنوعی مشابه به پشم های به کار رفته در بافت فرش های دستبافت می باشد استفاده می شود . 
قیمت فرش لوکس
فرش های لوکس به دلیل ظرافت و زیبایی که به دلیل تعداد شانه و تراکم بالای فرش می باشد و استفاده از بهترین الیاف با طیف رنگی بالا و بافت این فرش با پیشرفته ترین دستگاه های بافت قیمت این فرش لوکس را بالاتر برده است .
مکان استفاده از فرش های لوکس
برای خانه های مجلل یا خانه هایی با پذیرایی بزرگ و کم رفت و آمد بهترین انتخاب فرش لوکس می باشد . حتی اگر شما به دنبال تهیه ی جهیزیه برای عروس هستید می توانید از فرش لوکس به عنوان فرش عروس نیز استفاده نمایید . دلیل این امر ضخامت پایین فرش لوکس در کنار زیبایی و ظرافت بالا در کنار ریز نقشی و استفاده از جدید ترین طرح ها می باشد .
فرش ارزان
بسیاری از افراد به دنبال فرش ارزان خوب همراه با کیفیت و زیبایی هستند .  اما این باور غلط وجود دارد که فرش ارزان نمی تواند فرش خوبی برای انتخاب باشد چون این محصولات به دلیل کیفیت پایین ارزان تر ارائه می شوند . ولی این مطلب درست نبوده و دلیل این امر را می توان به خصوصیات فرش ارزان نسبت داد :
1. شانه و تراکم : شانه و تراکم در فرش های ارزان پایین بوده و این موضوعی است که در قیمت این فرش تاثیر گذار می باشد .
2. طرح های به کار رفته در این فرش ها نسبت به طرح های فرش های لوکس که دارای طرحی شلوغ و ریز نقش هستند خلوت تر می باشد  واین خود دلیلی است بر قیمت پایین این گونه فرش ها .
3. نحوه فروش فرش که به صورت خرید مستقیم و خرید اینترنتی فرش می باشد خود بر ارزانتر بودن قیمت این محصولات تاثیر داشته است زیرا در این روش دلالان و واسطه ها حذف شده و تولید کننده فرش را به قیمت درب کارخانه به خریداران عرضه می نماید . حتی می توان اذحان داشت که فرش های لوکس را نیز با این روش های خرید یعنی خرید مستقیم از کارخانه یا خرید اینترنتی فرش از فروشگاه های آنلاین می توان به راحتی با قیمتی مناسب تر تهیه نمایید .
فرش 500 شانه و فرش طرح 700 شانه را می توان جزء فرش های ارزان خوب دانست .
مکان استفاده از فرش های ارزان
مکان استفاده از فرش های ارزان یا همان فرشی را که با تعداد شانه و تراکم پایین بافته می شود را می توان مکان های پر رفت و آمد یا اتاق خواب یا اتاق نشمین دانست . زیرا پاخور شدن فرش در این مکان ها بیشتر در نتیجه فرش لوکس که دارای زیبایی و ظرافت بالاست را نمی توان انتخابی مناسب برای این مکان ها دانست .
فرش ماشینی 700 شانه ، فرشی است که ما بین فرش ارزان و فرش لوکس می باشد و از نظر قیمت می توان آن را بالاتر از فرش ارزان و پایین تر از فرش لوکس دانست .
اگر برای شما بحث زیبایی بسیار اهمیت دارد و از لحاظ هزینه با مشکلی رو به رو نیستید فرش لوکس بهترین گزینه خواهد بود ولی اگر فرش ارزان با کیفیت و زیبا می خواهید در کنار فرش های 500 شانه و فرش طرح 700 شانه ، انتخاب فرش 700 شانه بهترین گزینه خواهد بود .
خرید فرش لوکس عالی تا فرش ارزان خوب
برای خرید فرش مورد نظر خود از فرش ارزان خوب تا فرش گران لوکس و عالی می توانید به فروشگاه فرش کاشان که ارائه دهنده انواع فرش ماشینی می باشد علاوه بر خرید مستقیم از کارخانه به خرید آنلاین فرش با مراجعه به سایت این فروشگاه بپردازید .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه